Zarządzanie przestrzenią

Łazienka przestaje być wyłącznie miejscem niezbędnym do higieny na co dzień.

To też strefa relaksu. W każdej łazience jest mnóstwo kosmetyków, drobiazgów, drobnego AGD. Meble pomagają je uporządkować. Przynajmniej jedna szafka jest w tym pomieszczeniu obowiązkowa. Wygoda i komfort to główne hasła w modzie łazienkowej na 2017 rok. Projektanci dostrzegli, że to użytkownicy ostatecznie kreują przestrzeń. Każdy ma bowiem rozmaite potrzeby - inne, gdy mieszka sam, a inne, gdy zakłada rodzinę lub często się przeprowadza. Poza tym każdy z nas lubi mieć coś wyjątkowego. Dlatego personalizacja i indywidualizm to kolejne hasła wyznaczające trendy. Co można mieć? Na przykład uchwyty wykończone ulubionym rodzajem drewna albo marmurem. Modne jest miksować stare rzeczy z nowymi oraz łączyć różne materiały.


Kolorem numer jeden w łazienkach jest biel. Nic nie wskazuje, że zmieni się to w kolejnych sezonach. Tym, którym ta barwa już się opatrzyła, polecamy szarość, błękit i czerń.


Na czasie są także wykończenia stylizowane na beton oraz z efektem postarzenia. Wybór ponadczasowy to drewno, zarówno w odcieniach jasnych, jak i ciemnych. Nie musi to być drewno naturalne! W łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się jego stylizacje, np. na płytach meblowych odpornych na wodę. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, jakie meble łazienkowe wybrać, warto do nich zajrzeć. Mechanizmy cichego domykania to brak trzaskania szuflad. Dzięki przegródkom każdy przedmiot będzie zawsze pod ręką. Łazienka uporządkowana i modna - mieszkaj tak, jak lubisz.


tekst: Kuchnie i łazienki nr 1/2017

Newsletter
Zapisz się na newsletter DEKOR Studio.
Zadaj pytanie on-line