Wanna wolnostojąca w małych i dużych łazienkach

Wanna wolnostojąca to piękna ozdoba każdej łazienki. Jest bardzo charakterystycznym elementem wyposażenia, który wpływa na dobór ceramiki, armatury, a także determinuje rozkład pomieszczenia i dobór mebli. Kiedyś postrzegane jako luksusowe – dziś stały się bardziej dostępne dzięki szerokiej ofercie modeli w różnych rozmiarach i kształtach, a także w niższych cenach.

Już nie tylko do dużej łazienki!

Wanna wolnostojąca często zajmuje centralne miejsce w łazience, przez co też jest najbardziej wyeksponowanymi elementem wyposażenia wnętrza. Tego typu wanna najlepiej sprawdzają się na dużych (powyżej 10 m2), mocno doświetlonych powierzchniach, wpisując się w ideę domowego salonu kąpielowego i miejsca relaksu. Wanna umożliwia dostęp niemal z każdej strony – pozwala cieszyć się kąpielą bez uczucia ograniczenia przez bliskość ściany.

Warto zwrócić uwagę na ofertę wanien przyściennych, które budową nie różnią się niczym od pozostałych wanien wolnostojących – stanowią jednorodną bryłę, jednak ze względu na kształt, mogą być dosunięte bezpośrednio do ściany, co pozwala na ich wykorzystanie w niemal każdej łazience niezależnie od wymiarów.

Korzystaj ze swobody aranżacji wnętrza

Wanny wolnostojące dają wolność aranżacji, bez ograniczeń, które pojawiają się w przypadku instalacji wanien tradycyjnych do zabudowy. Sam montaż jest łatwiejszy – wanna wolnostojące nie wymaga wykończania, nie ma potrzeby jej okładać płytkami ani zabudowywać osłonami. 

Należy jednak zaplanować dostęp do wody oraz odpływ w wybranym miejscu podłogi łazienki… lub innego pomieszczenia. W ostatnim czasie wanny wolnostojące znaleźć bowiem można również przy sypialniach – stanowią wówczas dodatkowy element dekoracyjny pomieszczenia.

Źródło/massi.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter DEKOR Studio.
Zadaj pytanie on-line