Nowoczesne kabiny prysznicowe

Prysznic to szybko i wygoda - twierdzą ludzie aktywni, dla ktrórych cenna jest każda minuta.

To też oszczędność - dodają zwolennicy ekologicznego stylu życia. Rzeczywiście - zużycie wody w przypadku prysznica jest zdecydownie niższe. Z tych względów cięgle częściej niż w wanny inwestujemy w brodziki i kabiny prysznicowe. 

Wybór prysznica ma znaczenie w przypadku seniorów, dla których wejście i wyjście z wanny jest po prostu uciążliwe. Decydując się na brodzik - szczególnie zlicowany z podłogą - nie musimy przekraczać niewygodnych progów. Tradycyjne głębokie brodziki wannowe też mają swoje zalety. Minimalizują ryzyko poślizgnięcia się, chętnie kąpią się w nich dzieci. Z kolei komfort osób starszych podniesie zamontowane w kabinie siedzisko, umożliwiające kąpiel w pozycji siedzącej.

Prysznic jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niewielkiej łazienki, tym bardziej że producenci oferują nie tylko kabiny w różnych rozmiarach i kształtach (np. modele prostokątne, półokrągłe), ale też drzwi do wnęki lub systemy ścianek wolno stojących, które można dowolnie komponować w zależności od potrzeb. Do wyboru mamy też różne sposoby, składane czy uchylne. A także kabiny... bez drzwi.

Modele walk-in są tak zbudowane, aby strumień wody nie dostawał się poza część prysznicową. Jest to niezwykle eleganckie i komfortowe rozwiązanie, wymaga jednak większej powierzchni. Ze względu na przestronność, z tego typu możliwości chętnie skorzystają seniorzy i osoby niepełnosprawne. Najczęściej w kabinach walk-in montowane są płaskie brodziki, albo rezygnuje się z nich całkowicie. W oststnim przypadku dyskretny system odprowadzania wody montujemy bezpośrednio w ścianie lub w posadzce. 

Współczesne kabiny prysznicowe są niemal niewidzialne. Producenci ciągle poszukują nowych sposobów wykończenia, aby zaskakiwać klientów oryginalnym wzornictwem. Kabinę możemy nawet spersonalizować, chociażby zamawiając szkło z efektem lustra, grawerowane albo z samodzielnie zaprojektowanym wzorem albo ulubionym zdjęciem.

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter DEKOR Studio.
Zadaj pytanie on-line