Wanna wolnostojąca do zabudowy. Hit 2017 roku.

Wanny wolnostojące do zabudowy.

Najczęściej spotykamy w łazienkach wanny prostokątne w zabudowie, oraz owalne wolnostojące; dolomitowe (wanny z lanego marmuru) lub akrylowe. To materiały znane Polakom od kilkudziesięciu lat. Są dosyć tanie, ale nie spełniają wymagań osób chcących czegoś więcej niż standard. Wanny z akrylu szybko szarzeją i rysują się. Niestety nie wyglądają też wystarczająco elegancko w łazience urządzonej niemałym nakładem pracy i finansów. Właściwością lanego marmuru jest jego zimny charakter, dodatkowo wanny są bardzo ciężkie. Woda w wannie z dolomitu szybko się studzi, bowiem materiał pochłania ciepło z wody. Dlatego trend w łazience idzie w kierunkach szerokiego zastosowania kompozytu solid surface. Wanny solid surface (Corian, Krion, Staron) lub z lekkich kompozytów (GFK Luxum), są dużo lżejsze od dolomitowych i nie są „plastikowe” jak te z akrylu. Wanny do zabudowy oraz wolnostojące od Luxum, są piękne i ciepłe w dotyku, solidnie wykonane, wyjątkowo trwałe i dostępne na wymiar, w dowolnych kształtach oraz kolorach. Struktura powierzchni wanien do wyboru - w tradycyjnym połysku jak i w modnej strukturze satyny matowej.

 

Wanny na wymiar, możemy dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników pod względem użytkowym i estetycznym. Wanny na zamówienie, to świetny pomysł zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Nadchodzące trendy wyraźnie wskazują na zdecydowaną przewagę wyposażenia sanitarnego o odważnych, ostrych liniach i kubistycznej formie. Niemniej jednak, owalne wanny wolnostojące ciągle będą wykorzystywane w aranżacjach łazienek, choć już w mniejszym stopniu niż obecnie. Wanny owalne, które pozostaną w modzie, to zdecydowanie duże gabaryty, eleganckie, o długości co najmniej 180 cm, które oprócz komfortu będą dawały rzeczywiste poczucie luksusu. Ciekawostką jest też zastosowanie w wannach owalnych jak i kubistycznych cienkich rantów, które wizualnie dają dużą lekkość.

Ozdobą łazienki będą niewątpliwie wanny wpuszczane w podłogę. W formie walca, wpisane w kwadrat lub typu "balia" o cylindrycznym kształcie, nadadzą każdemu wnętrzu charakteru. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle ekskluzywnie.

Jednak w nadchodzących trendach łazienkowych, hitem będą wanny wolnostojące, zintegrowane z zabudową meblową, szafkami czy półkami łazienkowymi. Dla bardziej wymagających realizowane są zestawy wolnostojące, gdzie wanna zintegrowana jest z szafkami i umywalkami. To świetne rozwiązanie do średnich i dużych łazienek.

Oprócz wanien wolnostojących, w łazienkach nadal spotkamy wanny w zabudowie. Najczęściej będą to wanny solid surface z Corianu, Krionu, Staronu. Zabudowa takiej wanny będzie monolityczna, bez spoin, zrobiona z takiego samego kompozytu co wanna. Pozwoli to idealnie dopasować wannę do wnęki, lub w miejsce które jest na nią przeznaczone.

To rozwiązanie doskonałe zarówno wizualnie, jak i pod względem utrzymania w czystości. Wanny w zabudowie, dopasowane do wnęki wykonywane są wyłącznie na zamówienie, razem z montażem.

Coraz częściej pojawiać się będą wanny obudowane drewnem egzotyczny np. teakiem. Drewno teakowe jest wodoodporne. Idealnie komponuje się z czystymi, śnieżnobiałymi i higienicznymi kompozytami solid surface.

Newsletter
Zapisz się na newsletter DEKOR Studio.
Zadaj pytanie on-line